Представлений захисний комплект відноситься до обладунків, що побутували від XVI до ХІХ ст. і складається з кіраси до, шолому кабуто, бойової маски менгу, коміру, наплічників соде, набедреників хайдате, наручів коте.
Панцир (кіраса) до складається з двох секцій з передніми сталевими горизонтальними пластинами. Пластини з’єднані не заклепками або шарнірами, а шнурівкою, як було прийнято ще до XVI ст.
Набедреники хайдате складаються з 5 елементів, у кожному – по 5 рядів металевих пластин, з’єднаних шнурівкою. Між рядами розміщені кольчужні вставки сейро-гусарі (японський різновид кольчуги з подвійними сполучними ланками). Кольчуга, як європейське запозичення з’явилася в Японії в XVI ст. і завжди використовувалася як вставки в основний обладунок.
Наплічники соде великого розміру, підкреслюють високий статус власника обладунку, мають 5 рядів горизонтальних пластин, скріплених шнурівкою.
Шолом складається з 6 пластин хосі-кабуто з 3 пластинами на потилиці на шнурівці, є типовим для періоду Момояма.
Від XV ст. набувають популярності захисні маски. Маска мемпо, закриває все обличчя нижче очей. Прикраси масок надавали воїнам жахливого вигляду. До маски прикріплено 4 ряди прошнурованих платівок, підігнаних за формою горла.
Наручі типу сино-готе з вузькими захисними пластинами та кольчужними вставками були популярні з XVI по XVIІІ ст.
На наручах зображено родовий символ мон у вигляді ромбічної сітки (мейюй). Символ належав великому самурайскому клану Такеда, який відомий цілим рядом видатних японських полководців і правителів, найбільш відомим з яких був Такеда Сінген.
Обладунок є комплектним – вся шнурівка і пластини виконані в єдиному стилі, знаходиться в чудовому стані.
ВИСНОВОК. Представлений для експертизи предмет є комплектом японського традиційного самурайського обладунку періоду Момояма (1557-1611 рр.).