Обладунок періоду Момояма - ZBROEZNAVdotCOM

Обладунок періоду Момояма

Назад до портфоліо

Представлений захисний комплект відноситься до обладунків, що побутували від XVI до ХІХ ст. і складається з кіраси до, шолому кабуто, бойової маски менгу, коміру, наплічників соде, набедреників хайдате, наручів коте.
Панцир (кіраса) до складається з двох секцій з передніми сталевими горизонтальними пластинами. Пластини з’єднані не заклепками або шарнірами, а шнурівкою, як було прийнято ще до XVI ст.

Набедреники хайдате складаються з 5 елементів, у кожному – по 5 рядів металевих пластин, з’єднаних шнурівкою. Між рядами розміщені кольчужні вставки сейро-гусарі (японський різновид кольчуги з подвійними сполучними ланками). Кольчуга, як європейське запозичення з’явилася в Японії в XVI ст. і завжди використовувалася як вставки в основний обладунок.
Наплічники соде великого розміру, підкреслюють високий статус власника обладунку, мають 5 рядів горизонтальних пластин, скріплених шнурівкою.
Шолом складається з 6 пластин хосі-кабуто з 3 пластинами на потилиці на шнурівці, є типовим для періоду Момояма.
Від XV ст. набувають популярності захисні маски. Маска мемпо, закриває все обличчя нижче очей. Прикраси масок надавали воїнам жахливого вигляду. До маски прикріплено 4 ряди прошнурованих платівок, підігнаних за формою горла.
Наручі типу сино-готе з вузькими захисними пластинами та кольчужними вставками були популярні з XVI по XVIІІ ст.
На наручах зображено родовий символ мон у вигляді ромбічної сітки (мейюй). Символ належав великому самурайскому клану Такеда, який відомий цілим рядом видатних японських полководців і правителів, найбільш відомим з яких був Такеда Сінген.
Обладунок є комплектним – вся шнурівка і пластини виконані в єдиному стилі, знаходиться в чудовому стані.
ВИСНОВОК. Представлений для експертизи предмет є комплектом японського традиційного самурайського обладунку періоду Момояма (1557-1611 рр.).

дослідження зброї, експертиза історичної зброї, экспертиза антикварного оружия, історія зброї, History of Arms and Armour, Тоїчкін, Тоичкин, Toichkin, CAAS, Center of Arms and Armor Studies, Antique arms, наукові конференції, атрибуція зброї, атрибуция оружия, attribution of weapons, оружейные клейма, оружейная библиотека, електронна бібліотека, історія зброї