Віртуальний музей української історичної зброї

Мальченко, О., Тоїчкін, Д. (2020). Віртуальний музей української історичної зброї XV–XVIII ст. В Дмитрієнко, М.Ф. (Ред.), Історія давньої зброї. Дослідження 2018: збірник наукових праць Третьої міжнародної зброєзнавчої конференції, Київ, 12-14 червня 2018 р. (с. 197-222). К.: Інститут історії України НАНУ.
Мова: українська. Завантаження: Так

Статтю присвячено ідеї віртуального музею історичної зброї XV-XVIII ст., оригінальні зразки якої зберігаються в різних музеях світу. В основу проекту пропонується покласти модель Вікі-музею української історичної артилерії, з часом включивши до неї інші типи зброї. Базова платформа дозволить консолідувати існуючі музейні репрезентації гарматних зразків, акумулювати інтелектуальний потенціал, налагодити співпрацю й обмін інформацією у широкому колі музейників й істориків, розв’язати проблему обмеженості окремих музейних зібрань і, головне, виведе на новий рівень знання про давню українську артилерію як історичне джерело. Для роботи із Вікі-музеєм можна використовувати будь-які гарматні зразки, незалежно від того, до якого музейного зібрання вони належать, у тому числі й зарубіжні, адже історія України не обмежується її територією.
Розвиток Вікі-музею історичної зброї узагальнено можна представити як безперервний комунікаційний процес, що перетворить його на різновид сучасної інформаційної й дослідницької музейної реальності, яку автори пропонують створювати паралельно традиційним музеям.
Віртуальний музей є не тільки пасивним носієм інформації щодо історичної зброї, згодом він перетвориться на її першоджерело, оскільки надає величезні можливості для накопичення та динамічного опрацювання нової наукової інформації: з часом його колекція створить унікальну основу для реальних наукових досліджень.
Ключові слова: віртуальний музей, вікі-музей, українська артилерія, історія зброї, історія артилерії.


Genre: Міждисциплінарна проблематика у зброєзнавстві (гуманітарна) (C), Методологія термінологія та історія зброєзнавства; навчальні матеріали (C)
Series: Історія давньої зброї. Дослідження 2018 | Subjects: Статті

Залишити відповідь