Меч группы «INGELRI»: интерпретация надписей на клинке и поправки в датировке

Палій, Л. І. (2020). Меч группы «INGELRI»: интерпретация надписей на клинке и поправки в датировке. В Дмитрієнко, М.Ф. (Ред.), Історія давньої зброї. Дослідження 2018: збірник наукових праць Третьої міжнародної зброєзнавчої конференції, Київ, 12-14 червня 2018 р. (с. 262-277). К.: Інститут історії України НАНУ.
Мова: російська. Завантаження: Так

Стаття присвячена атрибуції та поглибленому дослідженню меча групи «INGELRІI» з колекції Львівського історичного музею. Автор вирішує наступні завдання: звузити датування, розшифрувавши клинкову епіграфіку, встановити регіон знахідки. За низкою палеографічних ознак автору вдалося встановити часові межі виконання написів на клинку. У ході дослідження музейної документації було висунуто декілька версій походження цього меча. У перспективі подальших досліджень визначено пріоритетність встановлення обставин знахідки меча, хімічного та рентгенографічного аналізів з метою виявлення особливостей його виробництва, а також створення повноцінної (загостреної) копії й проведення експериментів для аналізу ударної динаміки цього зразку клинкової зброї.
Стаття спрямована на розширення джерелознавчої бази для вивчення загальноєвропейської мілітарної технології на теренах Русі й популяризації знахідок середньовічних мечів в музейних колекціях України.

Ключові слова: ХІ ст., ХІІ ст., середньовічний меч, клинкова епіграфіка, написи на клинках, Львівський історичний музей.

Loading


Genre: Історія зброярського виробництва (C), Вивчення холодної зброї та спорядження (C), Регіони: Європа
Series: Історія давньої зброї. Дослідження 2018 | Subjects: Статті

Залишити відповідь