Клинкова зброя Манесського кодексу

Валентирова, К. М. (2020). Клинкова зброя Манесського кодексу: паралелі в археологічному матеріалі з території України. В Дмитрієнко, М.Ф. (Ред.), Історія давньої зброї. Дослідження 2018: збірник наукових праць Третьої міжнародної зброєзнавчої конференції, Київ, 12-14 червня 2018 р. (с. 21-36). К.: Інститут історії України НАНУ.
Мова: українська. Завантаження: Так

Під час дослідження археологічних знахідок, для максимально точної їх ідентифікації та інтерпретаці, залучаюють додаткові джерела різних типів, зокрема писемні і зображальні.
Манесський кодекс — одна з найвідоміших та найрепрезентативніших письмових пам’яток європейського Середньовіччя. Окрім того, він є унікальним зображальним джерелом, оскільки містить більше ста кольорових мініатюр. На 44-х з них присутні зображення клинкової зброї. Малюнки виконані достатньо чітко та детально для того, щоб встановити, які саме типи мечів і кинджалів намагались відтворити художники. Важливим для нас є те, що деякі з них зустрічаються в археологічних матеріалах, які походять з території України. Це не тільки ілюструє наскільки тісними були культурні зв’язки наших земель із західноєвропейською традицією у Середні віки але й у черговий раз доводить доцільність використання джерел іноземного походження в процесі вивчення місцевої матеріальної культури періоду середньовіччя.
Ключові слова: Манесський кодекс, клинкова зброя, археологічні знахідки, Середні віки, культурні зв’язки.

Loading


Genre: Вивчення холодної зброї та спорядження (C), Міждисциплінарна проблематика у зброєзнавстві (гуманітарна) (C), Регіони: Європа
Series: Історія давньої зброї. Дослідження 2018 | Subjects: Статті