До питання про поширення шишаків у Центральній та Східній Європі в XV-XVI ст.

Шиндлер, О. В. (2020). До питання про поширення шишаків у Центральній та Східній Європі в XV-XVI ст.. В Дмитрієнко, М.Ф. (Ред.), Історія давньої зброї. Дослідження 2018: збірник наукових праць Третьої міжнародної зброєзнавчої конференції, Київ, 12-14 червня 2018 р. (с. 397-409). К.: Інститут історії України НАНУ.
Мова: українська. Завантаження: Так

Стаття представляє нову гіпотезу про походження та вектори поширення терміну «шишак» у Центральній та Східній Європі протягом XV-XVI ст. Автор вважає, що цей термін вперше з’явився в Угорщині, де його використовували як загальну назву для всіх видів шоломів. З появою гусарів у Польщі також був запозичений угорський термін для гусарських шоломів. В середини шістнадцятого століття термін «шишак» масово зустрічається в литовських документах, але тільки у 1590 році він, нарешті, з’являється в Росії. Гіпотеза автора також заперечує попередні погляди про те, що термін «шишак» потрапив до Росії через прямі контакти з тюрками у середині XIV ст.

Ключові слова: шишак, шолом, Угорщина, Польща, Литва, Московське царство.


Genre: Вивчення захисного спорядження (C), Методологія термінологія та історія зброєзнавства; навчальні матеріали (C), Регіони: Росія
Series: Історія давньої зброї. Дослідження 2018 | Subjects: Статті

Залишити відповідь