Український воєнно-історичний портал

Український воєнно-історичний портал
Ukraine
http://www.milua.org
Українська
visla1812@gmail.com

milua

Засновник – Д. В. Адаменко. Рік заснування – 2003.
Портал є одним із найбільших україномовних ресурсів, присвячених військовій історії України ХІХ-ХХ ст.
На сторінках ресурсу представлено зброєзнавчу інформацію у вигляді фотодокументів, монографій та наукових статей провідних західних й вітчизняних зброєзнавців, технічні описи моделей європейського озброєння ХІХ–ХХ ст.
Структура порталу складається з 6 незалежних сайтів та форуму, розділених на тематичні підрозділи. Серед них на увагу зброєзнавця заслуговують наступні:
– «Ukrainische Legion 1914-1918» – сайт військово-історичного клубу «k.k. Ukrainische Legion», присвяченого історії та діяльності Легіону Українських Січових Стрільців. Мова ресурсу – українська. Наукова інформація розташована у розділі «Історія». Невеликий список посилань представлений вітчизняними та іноземними сайтами військово-реконструкторського та військово-історичного спрямування.
– «История государства Габсбургов» – сайт, присвячений історії Австро-Угорської імперії. Мова ресурсу – російська. Зброєзнавча інформація, присвячена озброєнню австро-угорського війська, зосереджена в розділах «Книги» (монографії, довідники) та «Вооружение» (окремі розділи з монографій, наукові та науково-популярні статті, технічні описи моделей стрілецької зброї та військової техніки). У списку посилань представлені переважно вітчизняні та іноземні ресурси, тематикою яких є історія Австро-Угорщини, її збройних сил, символіки та геральдики; долучено також посилання на військово-історичні web-ресурси загальної тематики, сайти видавництв військової літератури, та колекціонерів мілітарії.
– «Київський мілітарист» являє собою Інтернет-сторінку з розміщеними на ній лінками до розміщених на сайті монографій та наукових статей, присвячених зброєзнавству та уніформології.
– «Українське військо у ХХ–ХХІ сторіччі» присвячена історії збройних сил України у ХХ-ХХІ ст. Мова ресурсу – українська. Засновник – Є. Пінак. Адреса електронної скриньки: pinak77@yahoo.com. У розділі «Бібліотека» можна віднайти поодинокі наукові статті зі зброєзнавчої тематики, що губляться в масі матеріалу з військової історії, фалеристики та уніформології. У списку посилань переважно представлені ресурси з військової історії України.
– «Довідник танків міжвоєнних та Другої Світової» – Інтернет-сторінка повністю присвячена тактико-технічним характеристикам бронетехніки від Першої до Другої Світових війн. Інформація представлена у вигляді таблиць. Адреса електронної скриньки: thrary@yahoo.com.

Залишити відповідь

Залишити відповідь

Науково-дослідний ресурс історії зброї, History of Arms and Armour, Тоїчкін, Тоичкин, Toichkin, CAAS, Center of Arms and Armor Studies, Antique arms, наукові конференції, атрибуция оружия, attribution of weapons