ІV Зброєзнавча Конференція, Київ, 2020

ШАНОВНІ КОЛЕГИ!

Конференція відбудеться ­3-5 листопада 2020 р. за будь-яких умов (!) з дотриманням усіх застережних заходів в умовах карантину. Абсолютна більшість іноземних учасників візьме участь у роботі конференції віртуально. У випадку переведення Києва до червоної карантинної зони, усі учасники з інших міст запрошуються до дистанційної участі (програмне забезпечення Zoom). Ми будемо інформувати Вас про можливі зміни графіку.

3-5 листопада 2020 р. Національний військово-історичний музей України, Інститут історії України Національної Академії Наук України, Музей «Становлення української нації» оголошують про проведення Четвертої міжнародної науково-практичної конференції з історії зброї та озброєнь.

Організатори та партнери конференції: Національний військово-історичний музей України, Інститут історії України НАНУ, Музей "Становлення української нації", Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків, ГО "Центр Дослідження Історичної Зброї" (Київ, Україна), The Fund for Research of Ancient Civilization (NY, USA), Галерея японських мечів й обладунків Nihonto, Українська асоціація власників зброї, журнал про мистецтво та колекціонування «Антиквар».

Мета конференції: дослідження історії матеріальної культури України у світовому контексті, введення до наукового обігу нових джерел та матеріалів з історії зброї та озброєнь, історії бойових мистецтв, розвиток досліджень та міжнародного наукового співробітництва у сфері вивчення пам’яток військової історії, зброї та озброєнь, що зберігаються в музеях та приватних колекціях України та світу, обговорення проблем збереження, реставрації та експонування.

 Робочі мови конференції: українська, англійська, російська.

Конференція складається з п`яти тематичних частин:

І. «Життя на лезі». Заплановані доповіді, присвячені введенню до наукового обігу зразків особистої історичної зброї, встановленню її власників, виробників,  ознак корпоративної приналежності. Будуть також досліджені комплекси озброєння професійних військових спільнот, розглянуті проблеми історії бойових мистецтв, військової антропології та реконструкції (Національний військово-історичний музей України).

ІІ. «Системи й поняття». Заплановані доповіді та обговорення, присвячені проблемам загальної систематизації, класифікацій, а також понятійного апарату історичної зброї (Музей "Становлення української нації").

ІІІ. «Східна зброя та озброєння» Заплановані доповіді та обговорення, присвячені проблемам історії східної, насамперед японської, зброї (Національний музей мистецтв імені Богдана та Варвари Ханенків).

ІV. «Методи дослідження історичної зброї» Заплановані доповіді та семінари, присвячені методам дослідження предметів озброєння, як історичного джерела (Національний військово-історичний музей України).

V. «Історія Зброї та Озброєнь». Заплановані доповіді учасників конференції з різноманітних проблем зброєзнавства (протягом всієї конференції).

У першій декаді 2021 р. планується видання збірника праць конференції у повному обсязі.

Щоб приєднатися до конференції необхідно до
3 жовтня 2020 р. заповнити і надіслати заявку на цій веб-сторінці, а також тези доповіді. Заявку можна також завантажити у форматі редагованого PDF або DOC й, по заповненні, відправити е-мейлом.   

Детальні вимоги до публікацій можна завантажити  тут.  Матеріали просимо надсилати по електронній пошті: denisvt68@gmail.com (з темою листа «Конференція» та прізвищем відправника, наприклад «Конференція Петренко»).

Контакти:
Тоїчкін Денис Віталійович (Інститут історії України НАН України). Тел.: +380503841786; мейл: denisvt68@gmail.com.

дослідження зброї, експертиза історичної зброї, экспертиза антикварного оружия, історія зброї, History of Arms and Armour, Тоїчкін, Тоичкин, Toichkin, CAAS, Center of Arms and Armor Studies, Antique arms, наукові конференції, атрибуція зброї, атрибуция оружия, attribution of weapons, оружейные клейма, оружейная библиотека, електронна бібліотека, історія зброї