Короткий огляд функціональних накладок для підвісу сагайдаку з пласким колчаном

Прокопенко, В. М. (2020). Короткий огляд функціональних накладок для підвісу сагайдаку з пласким колчаном. В Дмитрієнко, М.Ф. (Ред.), Історія давньої зброї. Дослідження 2018: збірник наукових праць Третьої міжнародної зброєзнавчої конференції, Київ, 12-14 червня 2018 р. (с. 326-351). К.: Інститут історії України НАНУ.
Мова: українська. Завантаження: Так

В цій роботі вперше розгорнуто розглянуті функціональні накладки для підвісу сагайдака. Сагайдак складається з колчана, налуччя та сагайдачного поясу, і накладки, яким присвячена ця робота, відіграють важливу роль в підвісі колчана та налуччя до поясного паску. Накладки являють собою фігурні бляшки різноманітної форми з петлею на тильному боці. Вони виготовлялися із мідного сплаву або зі срібла і прикрашалися рельєфним орнаментом й позолотою. На напівокруглих виступах колчана та налуччя робилися вузькі розрізи в які вставлялися петлі накладок таким чином, що фігурний щиток накладки розташовувався в середині виступу, а петля виступала з тильного боку і слугувала точкою підвісу до сагайдачного паску. В процесі роботи над статтею був зроблений попередній огляд предметів доступних для дослідження й виокремленні найбільш вживані форми накладок.

Ключові слова: сагайдак, колчан, налуч, Східна Європа, Османська імперія.


Genre: Історія зброярського виробництва (C), Археологічні зброєзнавчі дослідження (C), Вивчення ручної невро-балістичної зброї та спорядження (C), Регіони: Близький Схід, Регіони: Україна
Series: Історія давньої зброї. Дослідження 2018 | Subjects: Статті