
Вітаємо Вас на сайті, присвяченому
дослідженню історії стародавньої зброї!
У нас Ви можете дізнатись багато нового про історію зброї, її різновиди, виробників, та сучасні дослідження у цій галузі (детальніше про наш сайт). За необхідності тут також можна атрибутувати та оцінити колекційні зразки антикварної зброї (навіть за фото), замовити розгорнуту експертизу, та отримати експертні висновки. Останнім часом ми приділяємо чимало уваги японській зброї (див. наше портфоліо).
На сайті діє чи не найбільша в мережі наукова зброєзнавча бібліотека, а також невелика крамниця, де можна придбати спеціалізовану літературу з історії зброї та спеціальних історичних дисциплін, оригінали й репліки холодної зброї та обладунків. У нас можна також замовити реставраційні та консерваційні роботи.
Наш Інтернет-ресурс заснований 2010 р. в Інституті історії України НАН України. Від 2017 р. сайт також представляє ГО “ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕННЯ ІСТОРИЧНОЇ ЗБРОЇ” (CAAS).
Останні новини
“Історія давньої зброї”
Вийшло електронне видання збірника наукових праць Історія давньої зброї. Дослідження 2020. Збірник укладено на основі матеріалів Четвертої міжнародної зброєзнавчої конференції, яка відбулася у м. Київ (Україна) 3-4 листопада 2020 р.
Книжка включає 23 наукові статті дослідників з 13 країн світу, доступна для завантаження на нашому сайті.
VIII Міжнародна наукова конференція ОБЛИЧЧЯ ВІЙНИ
http://www.obliczawojny.uni.lodz.pl/
Між Балтійським та Чорним морями: історія та дослідження військової справи
Ще одна важлива конференція: «Між Балтійським та Чорним морями: історія та дослідження військової справи» відбудеться 1–2 червня 2023 р. в Національному музеї «Палац Великих князів Литовських (Katedros a. 4, Vilnius).. Наукова конференція організована Національним музеєм – Палацом Великих князів Литовських та Iнститутом військових справ Командування навчання та доктрин Збройних сил Литви.
Зброярня: історія розвитку озброєння та військової техніки
Запрошуємо Вас взяти участь у ІІІ Міжнародній науковій конференції “Зброярня: історія розвитку озброєння та військової техніки”, проведення якої заплановано на 28 лютого 2023 року в Національній академії сухопутних військ імені гетьмана Петра Сагайдачного.
МЕТА КОНФЕРЕНЦІЇ:
Обговорення та популяризація досліджень з історії розвитку озброєння та військової техніки українського війська.
Нова атрибуція катани школи Хокке-Міхара 14 ст.
Катана виготовлена у період 1330-х рр. майстром школи Хокке (напрям Тю-Міхара, провінція Бінго). Повна атрибуція.