Zbroeznav Home

Вітаємо Вас на сайті, присвяченому
дослідженню історії стародавньої зброї!

У нас Ви можете дізнатись багато нового про історію зброї, її давні різновиди, виробників, та сучасні дослідження у цій галузі (детальніше про наш сайт). За необхідності тут також можна атрибутувати та оцінити колекційні зразки антикварної зброї (навіть за фото), замовити розгорнуту експертизу, та отримати експертні висновки.

На сайті діє невеликий магазин, де можна придбати спеціалізовану літературу з історії зброї та спеціальних історичних дисциплін, а також репліки холодної зброї та обладунків від Werewolf (Київ).

Наш Інтернет-ресурс заснований 2010 р. в Інституті історії України НАН України. Від 2017 р. сайт також представляє ГО “ЦЕНТР ДОСЛІДЖЕННЯ ІСТОРИЧНОЇ ЗБРОЇ” (CAAS).

Останні новини

Анонс нової книжки

Наприкінці жовтня вийде нова книжка знаного історика зброї Robert ElgoodThe Maharaja of Jodhpur’s Guns”. Наразі приймаються попередні замовлення на Amazon

Нова книжка з історії скіфської зброї

У 2020 році у видавництві BAR Publishing вийшла друком монографія к.і.н. Олександра Шелеханя Swords and Daggers of the Scythian Forest-Steppe. Книга була підготовлена на базі кандидатської дисертації, захищеної у 2016 році під керівництвом к.і.н. Ю.В. Болтрика.

Реконструкція мушкета XVII ст.

Завершено повну реконструкцію мушкета 17 ст. на основі археологічних артефактів (ствол і мушкетний замок “руського типу”) випадково знайдених у Вінницькій області. Металеві частини відреставровані і законсервовані. Ложе виготовлено за старовинними технологіями.
Детальна інформація та світлини

Завершилась експертиза пернача XVI ст.

Завершилася непроста робота з дослідження залізного пернача XVI- першої половини XVII ст. з приватної колекції.

(більше…)

дослідження зброї, експертиза історичної зброї, экспертиза антикварного оружия, історія зброї, History of Arms and Armour, Тоїчкін, Тоичкин, Toichkin, CAAS, Center of Arms and Armor Studies, Antique arms, наукові конференції, атрибуція зброї, атрибуция оружия, attribution of weapons, оружейные клейма, оружейная библиотека, електронна бібліотека, історія зброї